REGULAMIN SZKOŁY NARCIARSKIEJ UGORY
1. Klienci SZKOŁY NARCIARSKIEJ UGORY korzystają z WYCIĄGÓW UGORY poza kolejnością.
2. Do przejścia poza kolejnością na wyciąg upoważnione są tylko osoby w trakcie trwania lekcji w SZKOLE NARCIARSKIEJ UGORY.
3. Lekcja trwa 50 minut (2h=100 minut 3h=150 minut).
4. Lekcja zakupiona w szkole nie podlega zwrotowi. Zwrot, lub przeniesienie na inny termin, przysługuje jedynie w przypadku gdy nieczynne są WYCIĄGI NARCIARSKIE UGORY.
5. Klienci SZKOŁY NARCIARSKIEJ UGORY spotykają się z instruktorem przed biurem szkoły.
6. Ceny nie zawierają opłat za korzystanie z wyciągu.
7. Należność za lekcje zarezerwowane, a nie opłacone należy uregulować minimum 15 minut przed rozpoczęciem lekcji, w innym wypadku rezerwacja zostanie anulowana.
8. Zwrot za lekcje opłacone lub zmiana terminu lekcji są możliwe minimum 30 minut przed planowanym rozpoczęciem szkolenia.
9. Szkoła może odmówić prowadzenia lekcji w przypadku gdy klient jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W takim przypadku nie przysługuje klientowi zwrot pieniędzy.
10 SZKOŁA NARCIARSKA UGORY nie odpowiada za jakość sprzętu klienta. W przypadku awarii sprzętu klienta podczas lekcji, nie przysługują żadne roszczenia.
11. Wszystkim naszym klientom, zalecamy używanie kasków, natomiast dzieci do lat 16 mają obowiązek korzystania z kasku podczas lekcji. Instruktor może odmówić udzielenia szkolenia w przypadku braku kasku.
12. Informujemy, że narciarstwo i snowboarding są sportami kontuzjogennymi. a śnieg, po którym porusza się osoba biorąca udział w lekcji nauki jazdy stwarza możliwość niekontrolowanego poślizgu co może być przyczyną upadków i spowodowanych nimi nieprzewidywalnych następstw, za które SZKOŁA NARCIARSKA UGORY nie ponosi odpowiedzialności.
ZASADY ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA
NA STOKU NARCIARSKIM UGORY
Wzgląd na inne osoby.
Użytkownik stoku powinien zachować się w takie sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innej osoby i nie powodować żadnej szkody
Panowanie nad szybkością.
Użytkownik stoku może zjeżdżać z szybkością stosowną do swoich umiejętności, rodzaju i stanu trasy oraz pogody.
Wybór kierunku jazdy.
Znajdujący się na stoku użytkownik, który ze względu na lepszą widoczność z góry, dysponuje większą możliwością wyboru trasy zjazdu, musi wybrać taki tor jazdy, aby uniknąć wszelkiej możliwości zderzenie z tym, który znajduje się poniżej stoku.
Wyprzedzanie.
Wyprzedzanie może następować zarówno po stronie do stokowej, jak i od stokowej, po stronie prawej lub lewej, lecz w takiej odległości, która pozwoli uniknąć potrącenia wyprzedzanego.
Przejazd i krzyżowanie torów jazdy.
Przed przystąpieniem do zjazdu, należy sprawdzić, patrząc w górę i dół, czy nie spowoduje to niebezpieczeństwa dla siebie i innych. To samo obowiązuje przy każdym ruszeniu z miejsca po chwilowym zatrzymaniu
Zatrzymywanie się.
Tylko w razie absolutnej konieczności można zatrzymać się na trasie zjazdu, zwłaszcza w miejscach zwężeń i miejscach ograniczonej widoczności. Po ewentualnym upadku należy usunąć się z toru jazdy, tak szybko, jak to tylko jest możliwe.
Podchodzenie.
Narciarz powinien podchodzić tylko poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności należy zejść zupełnie z trasy. To samo zachowanie obowiązuje tych, którzy pieszo schodzą w dół
Stosowanie się do znaków narciarskich.
Każdy użytkownik stoku winien stosować się do znaków narciarskich, ustawionych na trasach.
Wypadki.
W razie powstania wypadku każdy, kto znajdzie się w pobliżu, powinien udzielić poszkodowanemu pomocy.
Stwierdzenie tożsamości.
Każda osoba uczestnicząca w wypadku, lub będąca jego świadkiem, jest zobowiązana podać swoje dane osobowe.
UWAGA!!!
Po stoku może poruszać się oznakowany pojazd TOPR niosący pomoc poszkodowanym